Jak to vypadá s Babišem a jeho vydáním?

Jak to vypadá s Babišem a jeho vydáním?

Andrej Babiš je rozhodně kontroverzní osobou. A to jak proto, že navrhl několik věcí, které se lidem nelíbí, tak pochopitelně i pro své podnikatelské aktivity. Není to ale jenom gigant Agrofert, protože opomíjet nelze i řadu dalších věcí. Mluvilo se o něm v minulosti a ještě více se o něm mluví nyní. O čem? Je to Čapí hnízdo. Na první pohled unikátní stavba, nad kterou se ale vznáší řada otazníků. Hlavně potom v souvislosti s dotacemi a s ním, zda se v tomto případě nejednalo o dotační podvod. A jak je vidět, toto téma republikou skutečně výrazně hýbe.

Policie koná a vyšetřuje

Na první pohled to mohlo vypadat, jako že policie již nic nevyšetřuje a celá kauza byla zametena pod koberec. Tak to ale není, jelikož policie dávala dohromady všechny důkazy a informace. A nyní je jejím zájmem vyšetřovat právě Andreje Babiše. Aby to bylo možné, je nutné ho pochopitelně vydat k trestnímu stíhání. Toto oznámila již před časem, ale vzhledem k nutnosti prostudování spisu a dalším věcem se vše poměrně výrazně prodlužuje. Už se ale chystá onen den, kdy se vše rozhodne. A ten nastane poměrně brzy.

Termínem je 6. září

Zda bude Babiš vydán, o tom nerozhodne nikdo jiný, než Sněmovna. Aktuálně je už známo i to, v jakém dni by k tomu mělo dojít. Tím termínem je 6. září 2018. Zatím to není oficiálně a stoprocentně potvrzeno, ale dle několika informací se dá očekávat, že se zde kauza Čapí hnízdo a vydání Babiše skutečně řešit bude. A jak to dopadne? Zatím nelze spekulovat. Je třeba se držet jenom několika vodítek. Zatímco Sněmovní výbor jasně doporučil jeho vydání, tak se zcela logicky a také pochopitelně objevují i hlasy, které říkají, že je to jenom dobrý tah, jak ovlivnit volby, které se u nás mají na podzim konat. Jak vše nakonec dopadne, a to v souvislosti s vydáním, vyšetřováním i trestem? To je stále ve hvězdách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *