Počet kandidátů na prezidenta postupně roste

Prezidentská volba je poměrně velká událost a tak je jasné, že být prezidentem může být pro mnoho lidí celkem lákavá. A tak zatímco před pár měsíci byla o kandidáty téměř nouze, nyní to vypadá na pravý opak. Je stále více lidí, kteří oznamují svou kandidaturu. Kdo už má nasbírané podpisy a kdo je teprve na začátku? Podívejme se společně?

Kdo začal nejdříve?

Prvním jménem, o kterém se začalo mluvit, nebyl nikdo jiný, než Michal Horáček. Známý podnikatel a textař byl jedním z prvních, kdo oznámil kandidaturu. A nedávno oznámil i to, že potřebný počet podpisů už má. Svou kandidaturu potvrdil také současný prezident Miloš Zeman. I když ten podpisy nepotřebuje, rozhodl se, že je získá, aby si potvrdil podporu lidí. A i toho dnes můžeme zařadit do skupiny těch, kdo bude kandidovat stoprocentně.

Kdo dále se ve volbě může objevit?

Pojďme i na další jména, která jsou s volbou prezidenta spojena. Jedním ze skutečných dalších favoritů je například bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, který také oznamuje, že podpisy pro něho nebudou problém. Mezi jednoho z posledních nováčků, který oznámil svou kandidaturu a to myslí vážně, je Vladimír Boštík. Ten je spíše lokálním politikem a také o něm je známo, že je podnikatelem. Vzhledem k jeho existujícím dluhům ale ne úplně dokonalým.

O jakých jménech se dále mluví?

Stále ještě nekončíme, jelikož v prezidentské volbě se možná objeví i další jména. Mluví se o poměrně zajímavých lidech. Sem patří třeba bývalý šéf mladoboleslavské automobilky Vratislav Kulhánek, který by kandidoval za ODA, nebo by se mohlo jednat o šéfa Asociace obranného průmyslu, kterým je Jiří Hynek, který je kandidát, kterého vysílají Realisté. Dále to ale mohou být třeba politik Miroslav Sládek, lékař Marek Hilšer A podnikatel Igor Sládek. Nebo třeba také místopředseda strany Republika Otto Chaloupka. Možností bude mnoho.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *