Trump a Zeman – setkají se někdy?

Dá se říci, že tato dvě jména jsou skutečně poměrně kontroverzní. A to nejenom v zemích, kde působí, ale mnohdy i celosvětově. Oba dva jsou politici, kteří si své názory rozhodně nenechávají pro sebe a velmi často je také řeknou. O čem se nyní poslední dobu stále aktivněji mluví, to je možnost jejich setkání. Bude někdy realizováno?

Mělo proběhnout už v dubnu

Ano, o setkání se v minulosti skutečně mluvilo, konkrétně potom v souvislosti s dubnovým termínem roku 2017. Z tohoto setkání nakonec nejenom sešlo, ale žádný náhradní termín zatím nebyl navržen. A jelikož od dubna uběhla už velká spousta času, je jasné, že se objevují různé spekulace, které jsou s tímto tématem spojené.

Chce nebo nechce?

Zatím to vypadá, že se čeká primárně na krok z americké strany. Jakákoliv výzva ale nepřichází, a tak to vypadá, jako by se Trump se Zemanem setkat ani nechtěl. Je jasné, že právě na tomto je většina spekulací postavena. Zároveň se ale objevují jasné obhajoby toho, proč ze strany Spojených států zatím nedošlo k návrhu konkrétního termínu. Je to tím, že aktuálně řeší spíše své lokální priorita a je jasné, že není tolik času na setkávání s politiky, kteří jsou přece jenom daleko.

Jsem jenom malá země

Jedním z důvodů, proč se nic neděje, je rozhodně také to, že naše země je skutečně malá. A s tím souvisí také to, že naše případná síla, pokud jde o vyjednávání nebo prosazování čehokoliv, je na minimální úrovni. Ostatně potvrzuje to třeba fakt, že Trump už se sešel s politiky ze zemí, jako je Německo, nebo Francie. Je jasné, že ty mají v Evropě přece jenom podstatně větší slovo.

Sympatie prý sou

I když nic konkrétního zatím sděleno nebylo, očekává se, že dříve nebo později k setkání Zemana a Trumpa skutečně dojde. Je to dáno i tím, že podle prvotních informací jsou si vzájemně sympatičtí. A to mimo jiné potvrdil i návrh dubnové schůzky. Na druhou stranu i zde najdeme dost spekulací, a to třeba v souvislosti s tím, že se mohlo jednat jenom o zastírací manévr.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *